Suomen Metodistikirkon organisaatio muutoksen myötä kirkon työmuodot muuttuivat toimialoiksi ja toimialoille valittiin johtajat Suomen Metodistikirkon vuosikonferenssissa kesällä 2017.

Avoimen Raamattukoulun ent. rehtori Jori Brander jatkaa piirikunnanjohtajan työn ohella Metodistikirkon teologisen seminaarin työssä vastuualueenaan Suomen Metodistikirkon pastorien ja työntekijöiden koulutus. 

Koulutuksen toimiala-johtajaksi valittiin past. Jukka Hiltunen Lahdesta. Hänen vastuualueenaan on Avoin Raamattukoulu, seurakunta-palvelija sekä maallikkosaarnaaja- koulutus sekä koulutuksen kehittäminen ja uudelleen organisointi. 

Mikäli olet kiinnostunut oppimaan ( koulutuksesta )  niin ota yhteyttä ja saat lisätietoja : Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. tai 050 5636540.

Vinkki!

 

----